top of page

До 37-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2023 року виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до Москви із вимогою надати пояснення. Натомість у радіоактивному Києві, щоб показати світові, що, мовляв, нічого не сталося, 1 травня на святкову демонстрацію вивели тисячі людей, в тому числі і дітей.

Паралельно КГБ організувало стеження ледь не за кожною людиною: що думає, що говорить. З «панікерами» проводилися «профілактичні бесіди». Усі ці документи в Україні є у вільному доступі –Інститут історії України НАНУ та Галузевий державний архів СБУ підготували двотомник «Чорнобильське досьє КГБ», який видав Український інститут національної пам’яті.

Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в «гуманність» комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників.

На жаль, у росії відбуваються зворотні процеси. Історичну правду тут давно замінила тотальна пропаганда, заснована на вірі у власну вищість і непогрішимість їхнього керівництва. Все це призводить до небезпечних ігор із захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької), які в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну стали полігоном бойових дій, чи спробами шантажу ядерною зброєю. Жертвами свідомого замовчування уроків історії та виправдання злочинів комуністичного тоталітаризму уже стали російські військові, які за наказом командування окопалися і місяць просиділи в Рудому лісі (одному із найбільш забруднених радіацією місць Зони відчуження), отримавши практично смертельну дозу опромінення. А заручниками цієї ситуації стає весь світ.

Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Нинішня поведінка росії знову ставить світ на межу катастрофи, і це треба зупинити. В день річниці Чорнобильської катастрофи про це варто нагадати усім світовим лідерам. 

(Джерело: сайт Українського інституту національної пам'яті )

Державні гарантії здобувачам та працівникам освіти в умовах воєнного стану

19 березня 2022 року в газеті Голос України опубліковано Закон України від 15.03.2022 № 2126-ІX «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», положення якого спрямовані на створення умов для відновлення та продовження якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану.

     Законом передбачено надання на час війни здобувачам освіти, працівникам закладів, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період) були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця проживання (перебування) на час особливого періоду  державних гарантій, зокрема:

  • організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;

  • збереження місця роботи, середнього заробітку, виплата стипендії та інших виплат, передбачених законодавством;

  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

    Забезпечення зазначених держаних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану у межах своєї компетенції здійснюють:

  • органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їх представники, посадови особи, органи управління у сфері освіти;

  • заклади освіти, установи освіти, наукові установи, їх засновники;

  • громадські об’єднання,  благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

    Вказані органи мають право приймати в межах своєї компетенції рішення, обов’язкові до виконання на відповідній території, для реалізації зазначених вище державних гарантій  в умовах воєнного стану.

  Міністерство освіти і науки України уповноважено здійснювати нормативно-правове забезпечення функціонування  системи освіти і науки та видавати накази з питань створення освітнього середовища, організацію здобуття освіти, освітнього процесу та з інших питань у сфері освіти і науки, не врегульованих в умовах воєнного стану.

       Строк дії таких наказів не може перевищувати строк особливого періоду.

    За повідомленням сайту Верховної Ради України цей Закон надає можливість впровадити одноразову зміну, виключно на 2022 рік, алгоритму вступу до закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої освіти та звільнення здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, від проходження ДПА.

    Вступ до закладів фахової передвищої освіти та університетів пропонується здійснювати в особливому порядку, який визначить Міністерство освіти і науки України, без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

        Закон набирає чинності 20 березня 2022 року.

https://drive.google.com/file/d/1sYsrP5Yr2MJay6MTFCbk1n8lnVGlfaN3/view?usp=sharing

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Увага! Початок ІІ семестру

Освітній процес організовується у дистанційному форматі з використанням платформи дистанційного навчання Золотівського професійного ліцею Moodle. Заняття будуть проводитися згідно із розкладом. (Розклад на ІІ семестр можна завантажити або переглянути у вкладці Навчальна робота). Слідкуйте за замінами. 

Осінь золота

Здобувачі освіти Золотівського професійного ліцею  взяли участь у виставці «Золота осінь». Осінь – пора урожаїв. Саме тому серед родинних шедеврів – аплікації з різнобарвного листя, сюжетні композиції з осінніх дарів природи, прикраси з сухоцвіту. Дуже сильно вразили фантазія, творчий підхід, майстерність виконання робіт. Дякуємо всій ліцейній громаді  за участь у виставці. Всі роботи заслуговують похвали!

ФОТО ТУТ:  https://www.facebook.com/ZPLicey/posts/1092980797771385

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Річниця БАБИНОГО ЯРУ

За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, на околиці Києва розстріляли 33 771 людину. Серед них були євреї, сінті та рома, радянські військовополонені, комуністи-підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тисяч людей. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення під час Другої світової війни.

 

Більше за посиланням:

https://old.uinp.gov.ua/news/khto-koli-i-yak-zaginuv-u-babinomu-yaru-istorichna-dovidka-do-75-kh-rokovin-zlochinu

https://www.youtube.com/watch?v=x6pIS5-nLLU

____________________________________________________________________________________________________________________

АКЦІЯ з прибирання зелених зон        

Педагогічний та учнівський колективи долучились до міжнародної соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою ліцею - Всесвітнього дня прибирання. Акція спрямована на формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації молоді.

       Дякуємо ліцейній громаді за активну участь у акції з прибирання.

        (19.09.2020)

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ознайомлення здобувачів освіти,батьків, осіб, що їх замінюють

з особливостями організації освітнього процесу

під час карантину

(щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2  

у Золотівському професійному ліцеї)

  • Кабінетна система (здобувачі освіти однієї групи  знаходяться в окремо закріпленому кабінеті)

  • Знаходження у приміщенні (коридорі) суворо в масках

  • При  вході в приміщення ліцею, на перервах та під час уроків робити обробку рук дезінфікуючим розчином

  • Тримати дистанцію не менш, ніж 1,5 метри

  • За парти сідати по-одному

  • При погіршенні самопочуття терміново звертатися до медичного працівника ліцею

  • Самостійне забезпечення індивідуальними засобами захисту (маски)

  • Індивідуальні захисні маски викидати лише у спеціальний контейнер (у кожному кабінеті)

  • Не рекомендовано відвідування закладу освіти сторонніми особами

  • Вирішування поточних питань у телефонному режимі

ДЯКУЄМО ЗА РОЗУМІННЯ! БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

____________________________________________________________________________________________________________

ДЕНЬ ПРАПОРА В ЗОЛОТІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

Колектив Золотівського професійного ліцею від щирого серця вітає всіх українців із святами: ДЕНЬ ПРАПОРА та ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. Зичимо усім щастя, здоров'я, добра, миру, сили і наснаги в усіх ваших справах. І нехай мрія про краще майбутнє окриляє всіх нас на нові звершення, на нові добрі починання в ім'я соборної, демократичної, процвітаючої України.

Щороку 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.  Цей день -  данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України й з півночі до півдня.

День Незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. Цього року українці святкують 29 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДА та ВИРОБНИЧУ ПРАКТИКУ В гр.3-Є

                  НАКАЗ про державну атестацію та виробничу практику в групі 3-Є

УВАГА! КАРАНТИН!

В зв’язку з оголошенням карантину в навчальних закладах України з 12 березня по 03 квітня 2020 року згідно постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», «Про організацію освітнього процесу на період карантину» від 16.03.2020 №01/107 МОН України НМЦ ПТО у Луганській області, наказу МОН України «Про затвердження Положення про інстутиційну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти» та наказу по ліцею №56 від 12.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на підставі рішення педагогічної ради Золотівського професійного ліцею від 13.03. 2020 р. протокол № 8:

 - На період карантину відмінено проведення навчальних, виховних, спортивних та інших масових заходів у приміщеннях та на території навчального закладу;

Учням забороняється відвідувати ліцей;

- Під час призупинення освітнього процесу в ліцеї навчання учнів не припиняється - використовуємо технології дистанційного навчання. Працюємо на існуючій платформі, що є інструментом реалізації експерименту Всеукраїнського рівня "Організація професійного навчання учнівської молоді й дорослих, які проживають на тимчасово окупованій території та лінії розмежування". Нагадуємо алгоритм входу до системи та використання:

ЗАВАНТАЖИТИ ПАМ'ЯТКУ МОЖНА ТУТ:               ЗАВАНТАЖИТИ НАКАЗ ПО ЛІЦЕЮ МОЖНА ТУТ:

 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ ТРЕНІНГИ. ЗАВІТАЛИ МИ ДО ШКОЛИ :))

27 - 28 лютого тренерами з числа педагогічних працівників Золотівського професійного ліцею було продовжено профорієнтаційну кампанію у формі тренінгів по школах Попаснянського району (у рамках виконання пункту 6 Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави").

Цього разу ми відвідали школярів Золотівської багатопрофільної гімназії та Новоіванівської філії Гірської багатопрофільної гімназії.

Дякуємо школярам за плідну роботу та активність, а керівництву шкіл та педагогічному колективу за сприяння в організації та проведенні тренінгів. 

 

 

ФОТОАЛЬБОМ 

https://www.zplicey.com/kopiya-dosyagnennya

bottom of page